Rakip & Sektör Analizi Hizmeti

Rakip Analizi Nedir?

Rakip analizi, markanızın pazarlama parçasının önemli bir parçasıdır. Hatta çoğu kez kritik öneme dahi sahip olabilmektedir. Yaptığınız değerlendirmeler sonucunda markanız tarafından sunulacak ürün veya hizmetleri nasıl özel ve özgün kılacağınızı keşfedebilirsiniz. Bununla birlikte hedeflediğiniz pazarda aktif rol oynamayı başarabilmek için gerekli adamı en sağlam şekilde atmış olursunuz.

Rakip analizini gerçekleştirebilmek için potansiyel rakiplerinizi saptamalı, onların ürün ve hizmetlerini yakından incelemelisiniz. Bu incelemeler doğrultusunda kazanç oranını, gelişim payını, pazarlama hedeflerini ve uygulamalarını, geçmişteki ve mevcut stratejilerini göz önünde bulundurarak markanın yapısını, güçlü ve zayıf yanlarını ortaya koymalısınız.

✔ Rakipleriniz kimler?

✔ Rakiplerinizin ürün ve hizmetleri neler?

✔ Rakiplerinizin pazar payı ne durumda?

✔ Rakiplerinizin geçmişteki stratejileri nelerdi?

✔ Rakibinizin mevcut stratejileri neler?

✔ Rakibiniz hangi kanalları kullanarak ürün veya hizmetlerini tanıtmaktadır?

✔ Rakipleriniz ücretli reklamlar kullanıyorlar mı?

✔ Rakiplerinizin (tek tek) güçlü ve zayıf yanları neler?

✔ Rakiplerinizin (tek tek) size sunduğu imkanlar neler?

Bu soruların cevap bulunduğu her rakip analizi diğerlerine göre başarılı olmaya bir adım daha yakındır. Rakipleriniz ne kadar büyük veya ne kadar küçük olurlarsa olsunlar potansiyel olarak markanızın önüne geçme fırsatına sahipseler onları önemsemelisiniz.

Ne Yapıyoruz?

Rakiplerinizi, çizgim ekibi olarak araştırıyor, hangi kelimelerde ön plana çıkmanız gerektiğini sizlere iletiyor, toplamda yapılan 72 saatlik bir araştırma sonucunda sizlere tüm yapılması gereken işlemleri ve rakiplerinizi listeliyor, bir excel dosyası olarak sizlere aktarıyoruz.